languagelandmass              026 34250858

مقاله 4

1400/10/21 0 نظر بازدید : 356

مقاله 4

چرا باید زبان خارجی یاد بگیریم ؟

راستش را بخواید دلایل زیادی برای یادگیری یک زبان خارجی وجود دارد. از کار کردن در یک کشور خارجی تا برقراری ارتباط با کسایی که نمی‌توانند به زبان شما صحبت کنند. اما به شکل کلی چه دلایلی هستند که ما را قانع به یادگیری یک زبان جدید می کنند؟

 

یادگیری یک زبان جدید زمان‌بر است و به دقت نیاز دارد. در ادامه دلایلی می‌آوریم که میزان اهمیت زیاد یادگیری یک زبان جدید را کاملا مشخص می‌کنند. مثال‌هایی که می آوریم از جنبه کاربرد یادگیری یک زبان جدید هستند،

 

اما برخی هم به این دلیل سراغشان خواهیم رفت که می‌توانند نیاز‌های روزانه هر شخصی باشند. به هر حال مهم نیست دلیل اصلی شما چیست، وقتی که یک ایده و امید برای یادگیری زبان داشته باشید، انگیزه دارید تا مطالعه را هر چه زودتر شروع کنید.

مهاجرت

 

وقتی که به یک منطقه یا کشور خارجی مهاجرت کنید، یادگیری زبان محلی آن مکان، حتی اگر بسیاری از افراد آن منطقه زبان مادری شما را متوجه می شوند، کمک می‌کند تا راحت‌تر ارتباط برقرار کنید.

 

برای مثال اگر مقدمات زبان انگلیسی را یاد گرفته‌اید اما قصد مهاجرت به هلند را دارید (کشوری که بسیاری از افراد با زبان انگلیسی آشنا هستند)، باز هم ارزش دارد تا زبان محلی هلند را یاد بگیرید. این کار علایق شما به محیطی که در آن کار یا زندگی می‌کنید را افزایش می‌دهد و باعث می‌شود حتی احساس غریبی کمتری داشته باشید.

 

دوستان و آشنایان

 

اگر همسر، فامیل یا دوستان شما به زبانی متفاوت صحبت می‌کنند، یادگیری زبان آن‌ها بازهم در برقراری ارتباط بهتر و راحت‌تر شدیدا توصیه می‌شود. زبان آن‌ها را که بدانید حتی فهم فرهنگ و طرز فکر آن‌ها هم برای تان راحت‌تر است.

 

کار

 

اگر در محیط کار نیاز به ارتباط دائم با کسانی دارید که به زبان شما صحبت نمی‌کنند، دانستن زبان‌ آن‌ها می‌تواند به صحبت‌های راحت‌تر، فهم بیشتر، اشتراک گذاری ایده‌ها و در نهایت ارتباطی سریع‌تر منجر شود. شما حتی می توانید در زمینه کاری خودتان قرارداد‌های بیشتری ببندید، فروشتان را بیشتر کنید و راحت‌تر ارتقای شغلی بگیرید.

 

ممکن است به فکر پیدا کردن یک کار جدید خارج از کشور خود باشید، که در این صورت هم دانستن یک زبان خارجی، شانس شما را چند برابر می‌کند.

چرا باید زبان یاد بگیریم؟

تحقیق و مطالعه

 

اگر یک دانش آموز یا دانشجو هستید و برای جمع آوری اطلاعات درباره یک موضوع به دنبال منابع بروز و بیشتری هستید، یادگیری زبان جدید دسترسی به فضای وسیع‌تری از منابع پیرامون موضوع مورد تحقیق به شما می‌دهد و این امکان فراهم می‌شود تا با دانشجویان یا محققین کشور‌های دیگر وارد ارتباط و تبادل نظر شوید.

 

رالف والدو امرسون، درباره زبان ها گفته:

«زبان‌، آرشیو تاریخ است.»

 

 

دلایل یادگیری زبان انگلیسی

مسافرت

 

یادگیری یک زبان خارجی یا زبان انگلیسی برای ما ایرانی‌ها اهمیت بسیار زیادی دارد. مسافرت به کشور‌های مختلف در صورتی که فقط مقدمات زبان انگلیسی را بلد باشید، شاید بتواند در انجام بسیاری از کار‌های ابتدایی و مقدماتی در هنگام سفر مفید و کار راه انداز باشد. اما دائم مجبورید با سرعت بسیار آهسته کلمات را به کار ببرید یا بخواهید صدای خود را بلند کنید تا تلفظ دقیق آن عبارت به گوش شنونده برسد.

 

در هر حال اگر بخواهید از سفر خود لذت بیشتری ببرید و برای مثال بلیط بخرید، نوشیدنی سفارش دهید، منوی رستوران را براحتی بخوانید و غذای مورد علاقه خود را سفارش دهید، دانستن یک زبان خارجی مناسب آن کشور از جهات مختلف به شما کمک می‌کند.

دلایل یادگیری زبان

 

تحصیل در خارج از کشور

اگر برای درس خواندن در یک دانشگاه خارجی برنامه‌ریزی کرده‌اید، به درک مناسب از زبان آن کشور نیاز دارید. البته ممکن است در همان دانشگاه دوره‌هایی برای یادگیری سریع زبان همان کشور برگزار شود، اما حتی اگر با مقدمات آن زبان هم آشنا باشید، در این زمینه جلوتر خواهید بود و همان وقت را می‌توانید صرف تحصیل خود کنید.

 

دلایل فرهنگی!

علاقه داشتن به فیلم، سریال، موزیک یا حتی شعرهایی که به زبان‌های خارجی نوشته شده‌اند، خود به تنهایی یکی دیگر از دلایلی است که شما را برای درک راحت‌تر و بهتر آن‌ها ترغیب می‌کنند تا یک زبان جدید را یاد بگیرید.

 

بسیاری از فیلم ها و سریال ها و محتوای رسانه ای به زبان انگلیسی در دسترس هستند که لذت تماشای این محتواها و همزمان فهمیدن زبان آن ها را می توانند برای شما دو چندان کنند.

 

ما بهترین فیلم ها و سریال هایی که باعث پیشرف شما در زبان انگلیسی میشوند جمع کردیم و معرفی کردیم میتونید از لینک زیر ببینید 🙂

 

تقویت حافظه

 

یکی از دلایلی که شاید انتظارش را نداشتید، تقویت حافظه است. دلایل و مدارک زیادی وجود دارند که مدعی اند دانستن چند زبان می تواند از حافظه شما در گذر زمان محافظت کنند. چند زبان دانی! تا ۵ برابر خطر ابتلا به برخی از نمونه های فراموشی به صورت سطحی و به صورت آلزایمر را نسبت به کسانی که تنها به یک زبان صحبت می کنند، کمتر می کند.

 

یک چالش جدید

اگر از چالش‌های جدید استقبال می‌کنید، یاد گرفتن یک زبان خارجی همیشه یک چالش جذاب و هیجان انگیز است. دانستن یک زبان، هیچوقت کافی نیست، هر زبان به همراه خود یک دنیای جدید از فرصت‌ها و جذابیت‌ها را به شما می دهد.

 

زمان کوتاه

یادگرفتن بسیاری از زبان ها تنها به نیم ساعت مطالعه روزانه زمان نیاز دارد. اگر همین مدت زمان کم را روزانه و مستمر برای یادگیری و تمرین یک زبان جدید به کار گیرید، می توانید در طول چند ماه یک زبان جدید را به طور کامل آموزش ببینید.

 

جمع بندی

یادگیری زبان خیلی وقت ها به دلیل خاصی هم نیاز ندارد. زندگی روزمره همه ما به یادگیری یک زبان جدید پیوند خورده و جزئی ضروری از زندگی همه ما شده است. نیاز به پیدا کردن یک کار جدید در خارج از کشور، مهاجرت به یک کشور دیگر برای زندگی یا تحصیل، مسافرت یا تحقیق و مطالعه همگی بهانه یادگیری زبانی جدید هستند.

 

اما یادتان باشد تا به زبانی که قصد یادگیری آن را دارید علاقه ای نداشته باشید، سرعت یادگیری بسیار کمی خواهید داشت. بنابراین با علاقه و انگیزه شروع به یادگیری یک زبان جدید کنید.

حالا که فهمیدید چرا باید زبان خارجی یاد بگیرید بهتره یک زبان را انتخاب کنید و شروع به تقویت آن زبان کنید پیشنهاد میکنم مقاله کدام زبان خارجی یاد بگیرم را بخوانید .

اینبار شما بگید

 

چرا باید زبان خارجی یاد بگیریم دلایل تون رو تو کامنت ها ذکر کنید 🙂

 

 


تعداد نظرات (0)


در پاسخ به نظر : x
نظر شما با موفقیت ثبت گردید و پس از تایید نمایش داده خواهد شد. با تشکر.